Holdtider og booking


Holdbooking

Tilmeld dig hold her eller download app’en “Sport Solution” og du får den nemmeste vej til din booking, som altid er lige ved hånden. 

Holdtider i Fitnesscentret

Holdtiderne er vejledende – se den dagsaktuelle plan her eller på app’en “Sport Solution”.

Mandag

06.00 – 07.00 Spinning – Elsebeth Spinningslokalet
08.00 – 09.00 Seniorsvømning – Tommy Svømmehallen
15.00 – 16.00 Teenfitness – Thor Bjerg Sal 1/Hal A
15.15 – 16.00 Babysvømning – Karina – TSS Svømmehallen
16.15 – 17.00 Zumba Kids Junior – Anette Sal 1
17.30 – 18.15 Cirkeltræning – Amel PowerFit
17.30 – 18.45 Effekt – Kim Hansen Sal 1
20.00 – 21.00 Aquajogging – Karina Svømmehallen

Tirsdag

07.00 – 07.45 HIIT træning – Emilie Vith Sal 1
08.15 – 09.30 SUP Yoga – Ditte Louise Svømmehallen
08.15 – 09.15 Pilates – Rikke Løh Sal 1
09.20 – 10.20 Blid Yoga – Rikke Løh Sal 1
09.30 – 10.15 Spinning – Majbrith Skallebæk Spinningslokalet
16.30 – 17.30 Begynder PoleFitness Kids – Annie Vesterbæk Ved skydebanen
17.15 – 18.15 Spinning – Tommy Spinningslokalet
17.45 – 18.45 Funktionel Træning – Emilie Vith Power Fit
18.30 – 19.30 SUP Yoga – Ditte Louise Svømmehallen
19.00 – 20.00 Vild med dans – Mette Sal 1
19.30 – 21.00 Stillevømning. Minimum 16 år, ingen vipper og rutsjebane Svømmehallen
20.00 – 21.00 Yoga for mænd – Ditte Louise Sal 1

Onsdag

06.00 – 07.00 Spinning – Mona Spinningslokalet
08.00 – 09.00 ZumbaGold – Monica Sal 1
10.30 – 11.15 Babysvømning – Karina – TSS Svømmehallen
12.00 – 12.45 Vandgymnastik – Karina, TSS Svømmehallen
15.00 – 16.00 Teenfitness Esport – Christina Hal A
16.30 – 17.15 TRX Slyngetræning – Christina Sal 1
16.30 – 17.30 Spinning Spinningslokalet
17.00 – 18.00 GoRun Tarm – Folket i Tarm Ved Caféen
17.00 – 18.00 PoleFitness – Annie Vesterbæk Ved Skydebanen
17.30 – 18.45 Effekt – Kim Hansen Sal 1
18.00 – 19.00 PoleFitness – Annie Vesterbæk Ved Skydebanen
18.30 – 19.15 Cirkeltræning – Majbrith Skallebæk PowerFit
18.30 – 19.30 Yin Yoga – Michelle Sal 1

Torsdag

10.00 – 11.15 Iyengar Yoga – Ditte Louise Sal 2
12.00 – 12.45 Aquajogging/gynmastik – Karina – TSS Svømmehallen
14.30 – 15.30 Graviditet og efterfødselstræning – Emilie og Christina Sal 2
16.00 – 17.00 Flow-Styrke Yoga – Ditte Louise Sal 2
17.00 – 18.00 Spinning – Elsebeth Spinningslokalet
17.45 – 18.45 Pilates med det naturlige åndedræt – Karin Sal 2
18.45– 19.45 Zumba – Anette Hal B
19.15 – 20.30 Rigtige mænd – Tommy Ved caféen
20.00 – 21.00 AquaZumba – Anette Svømmehallen
20.00 – 21.00 Yin Yoga – Michelle Sal 1

Fredag

06.00 – 07.00 Spinning – Eva Spinningslokalet
07.45 – 08.45 Yin Yoga – Michelle Sal 1
08.00 – 09.00 Seniorsvømning – Karina/Tommy Svømmehallen
09.00 – 09.45 Spinning – Tommy Nygaard Spinningslokalet
09.00 – 09.45 Vandgymnastik – Karina – TSS Svømmehallen
17.00 – 18.00 PoleFitness – Annie Ved Skydebanen

Lørdag

08.00 – 09.00 Spinning, skiftende instruktører Spinningslokalet
08.30 – 09.30 Yoga for mænd Sal 1

Søndag

09.00 – 10.30 Landevejscykling Spinningslokalet

Enkelte hold kan være aflyst – se den dagsaktuelle holdplan her