Holdtider


Holdtider i Fitnesscentret

Holdtiderne er vejledende – se den dagsaktuelle plan her

Tilmelding se online booking.

Download app´n “Sport Solution”, og du får den nemmeste vej til din booking.

Mandag

06.00 – 07.00 Spinning – Elsebeth Spinningslokalet
08.00 – 09.00 Pensionistsvømning – Tommy Svømmehallen
15.15 – 16.00 Babysvømning – Karina – TTSS Svømmehallen
16.15 – 17.00 Zumba Kids Junior – Anette Sal 2
20.00 – 21.00 Aquajogging – Karina Svømmehallen

Tirsdag

08.15 – 09.15 Pilates – Rikke L Sal 1
09-20 – 10.20 Yoga – Rikke L Sal 1
09.30 – 10.15 Spinning – Tommy/Rikke Spinningslokalet
17.00 – 18.00 Spinning – Tommy Spinningslokalet
17.30 – 18.30 Bodystep – Jette Sal 1
18.40 -19.10 Core træning- Jette Sal 1
19.00-20.00 Zumba-Anette Hal A
19.30 – 21.00 Stillevømning. Minimum 16 år, ingen vipper og rutsjebane Svømmehallen
20.00 – 21.00 Spinning – Søren Guldager Spinningslokalet

Onsdag

06.00 – 07.00 Spinning – Mona Spinningslokalet
08.00 – 09.00 ZumbaGold – Monica Sal 1
11.30 – 12.15 Vandgymnastik – Johanne, TSS Svømmehallen
17.00 – 18.00 GoRun – gratis for alle – Rikke V Ved Caféen
17.00 – 18.00 PoleFitness – Annie Ved Skydebanen
18.00 – 19.00 PoleFitness – Annie Ved Skydebanen
19.00 – 19.45 Max-træning, puls og styrke – Rikke V Sal 2/Powerfit
19.45 – 20.15 Mobilitetstræning – Rikke Sal 1
18.45 – 19.45 Yin Yoga – Michelle Sal 2
19.45 – 20.45 Yin Yoga – Michelle Sal 2

Torsdag

13.20 – 14.05 Vandgymnastik – Karina – TSS Svømmehallen
15.30 – 16.25 Ryghold – Amel Sal 1
15.30 – 16.30 Hatha Yoga – Rikke Løh Sal 2
17.00 – 18.00 Spinning – Elsebeth Spinningslokalet
17.00 – 18.00 Bodystep – Jette Sal 1
17.45 – 18.45 Pilates med det naturlige åndedræt – Karin Sal 2
18.45– 19.45 Zumba – Anette Hal B
20.00 – 21.00 AquaZumba – Anette Svømmehallen

Fredag

06.00 – 07.00 Spinning – Eva Spinningslokalet
07.45 – 08.45 Yin Yoga – Michelle Sal 1
08.00 – 09.00 Pensionistsvømning – Karina Svømmehallen
09.00 – 09.45 Spinning – Tommy/Rikke Spinningslokalet
09.00 – 09.45 Vandgymnastik – Karina – TSS Svømmehallen
11.45 – 12.30 Babysvømning, Karina – TSS Svømmehallen
17.00 – 18.00 PoleFitness – Annie Ved Skydebanen

Lørdag

08.00 – 09.00 Spinning, skiftende instruktører Spinningslokalet

Enkelte hold kan være aflyste – se den dagsaktuelle holdplan her