Holdtider


Holdtider i Fitnesscentret

Holdtiderne er vejledende – se om de er aktuelle i denne uge her

Tilmelding se online booking.

Download app´n “Sport Solution”, og du får den nemmeste vej til din booking.

Mandag

06.00 – 07.00 Spinning – Elsebeth
08.00 – 09.00 Pensionistsvømning – Tommy
15.15 – 16.00 Babysvømning, Karina – Tarm/Skjern Svømmeklub
15.15 – 16.15 Teen-fitness – Rikke V. – 10-14 år
16.15 – 17.00 Zumba Kids Junior Sal 2
16.30 – 17.25 Ryghold – Amel Sal 1
17.30 – 18.45 Effekt – Kim Sal 1
18.15 – 19.00 Begynderspinning – gratis – Elsebeth (uge 43 til 47)
20.00 – 21.00 Aquajogging – Karina

Tirsdag

07.45 – 08.45 Pilates – Julieanne Sal 1
09.00 – 09.45 Spin – lettere – Tommy/Rikke
17.00 – 18.00 Spinning – Tommy
18.15 – 19.15 BootCamp – Jette Powerfit
18.00 – 19.15 Feminin Fitness – TFGF Sal 1
19.15 20.15 Body Step – Jette Sal 1
19.30 – 21.00 Stillevømning. Minimum 16 år, ingen vipper og rutsjebane
20.00 – 21.00 Spinning – Søren Guldager

Onsdag

06.00 – 07.00 Spinning – Mona
08.00 – 09.00 ZumbaGold – Monica Sal 2
11.30 – 12.15 Vandgymnastik – Johanne, Svømmeklubben
17.00 – 18.00 GoRun – gratis for alle, Rikke V
17.00 – 18.00 PoleFitness, Annie (start uge 43)
17.30 – 18.45 Effekt – Kim Sal 1
18.30 – 20.00 Rigtige Mænd (start uge 40)
18.50 – 19.30 Max-træning, puls og styrke – Rikke Sal 1
19.30 – 20.00 Mobilitetstræning – Rikke Sal 1
19.45 – 20.45 Yin Yoga – Michelle Sal 2

Torsdag

13.20 – 14.05 Vandgymnastik – Karina, Svømmeklubben
15.15 – 16.15 TeenFitness – Rikke V. – 10 til 14 år
15.30 – 16.25 Ryghold – Amel Sal 1
15.30 – 16.30 Hatha Yoga – Rikke Løh Sal 2
16.25 – 16.50 HIIT – Rikke V. Sal 1
17.00 – 18.00 Spinning – Elsebeth
17.00 – 18.00 BootCamp – Rikke Sal 1
17.45 – 18.45 Pilates med det naturlige åndedræt – Karin Sal 2
18.45 – 19.45 Bodystep – Jette Sal 1
18.45– 19.45 Zumba – Anette Hal B
20.00 – 21.00 AquaZumba, Anette

Fredag

06.00 – 07.00 Spinning – Søs
07.45 – 08.45 Yin Yoga – Michelle Sal 1
08.00 – 09.00 Pensionistsvømning – Karina
09.00 – 09.45 Spin – lettere – Tommy/Rikke
09.00 – 09.45 Vandgymnastik – Karina, Svømmeklubben
11.45 – 12.30 Babysvømning, Karina – Svømmeklubben

Lørdag

09.00 – 10.00 Spinning, skiftende instruktører

Enkelte hold kan være lukkede i sommerperioden – se den nuværende holdplan her